Чи задавали ви собі питання, що значить бути успішним програмістом? Це ж зовсім не тривіальне питання! Чи бути успішним це те саме що бути щасливим?
Кар’єра програміста виглядає як послідовність компаній та проектів в резюме. Головним видимим критерієм росту є зарплата, потім можна відмітити роль в компаніях. Успіхом може вважатись стрічка з роботою в одній з топових світових компаній класу FANG.
Кожен з цих атрибутів передбачає роботу на майбутнє, тобто успіх нас чекає попереду. Якщо орієнтуватись на дохід, то він мусить постійно рости, адже це є критерієм успіху. З дискусій на ДОУ, часом можна зробити висновок, що успіх чекає на програміста після певної кількості бетонометрів. Іноді успіх — це релокейт в розвинену країну з подальшою там асиміляцією. Робота в популярних компаніях часто планується як трамплін до подальшого росту кар’єри: можливо до свого бізнесу або щоб отримати топову технічну позицію.
Чи можна не бігти за успіхом, а відчувати себе успішним вже? Схоже, що в програміста для цього все є — гарна зарплата, гнучкі умови роботи, широкі можливості віддаленої роботи на світовому ринку.
Той успіх, що в нас вже є, не так просто і побачити: ми звикли, що він десь попереду, як лінія горизонту. Якщо ж подивитись де ви є зараз, то це саме те місце, куди ви хотіли прийти деякий час тому!
Я вважаю, що незалежно від професії, чи це програміст чи підприємець, головний критерій успішності — це добрий внутрішній стан. Добрий — не означає, що все досягнуто і немає цілей в майбутньому. Навпаки, вони є і сам факт того, що ви можете рухатись до ваших цілей, і є успіхом. Адже тоді ви дієте не з позиції виживання, а з позиції розвитку та експансії.
Критерії успішності будуть відрізнятись для кожного, але можна сказати, що для програміста це можливість вибирати проекти по душі, це авторитет в спільноті, це задоволення від роботи в команді, це визнання ваших досягнень, це відсутність постійного стресу від роботи…
Що ще для вас є критерієм успішності?
До завтра,
Саша
Чудова думка! "...сам факт того, що ви можете рухатись до ваших цілей, і є успіхом. Адже тоді ви дієте не з позиції виживання, а з позиції розвитку та експансії." - запам'ятав.